Blue Flower

Bilans kompetencji

 

biurkoCo to jest?

Bilans kompetencji to możliwość poznania swoich mocnych stron oraz świadomego pokierowania rozwojem osobistym oraz zawodowym. Od strony praktycznej, polega na wypełnieniu jednego lub kilku testów, na specjalnie do tego zaprojektowanej platformie (online). Testy są dobierane indywidualnie dla każdego uczestnika i uczestniczki projektu, na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym.

Dla kogo?

Możliwe są bardzo różne scenariusze badania testami:

  • skorzystają na tym zarówno osoby już zdecydowane co do kierunku rozwoju swojej kariery – będą mogły sprawdzić, jakich kompetencji oczekują pracodawcy na danym stanowisku i uzyskają wskazówki, co robić, żeby  odnieść sukces w danej branży
  • natomiast uczestnicy i uczestniczki , którzy jeszcze poszukują pomysłu na idealne dla siebie miejsce pracy, będą mogli skorzystać z testu talentów i określić swoje mocne strony

Bilans kompetencji można (a nawet należy) wykonywać na różnych etapach rozwoju zawodowego. Podobne testy są wykorzystywane często w procesach rekrutacji oraz, w większych firmach, do celów związanych z oceną pracowników. W ramach projektu można sprawdzić, na czym polegają tego typu testy i w komfortowych, bezstresowych warunkach dokonać bilansu swoich kompetencji.

Co dalej?

Na podstawie bilansu, uczestnicy wspólnie z doradcą zawodowym ustalą, z czego jeszcze można skorzystać w ramach projektu PIKAP, żeby maksymalnie rozwinąć najbardziej potrzebne kompetencje. Istnieje możliwość wyboru szkoleń, rozwiązywania praktycznych case studies, uczestnictwa w sesjach coachingu indywidualnego i wiele innych działań. Korzystanie z dodatkowych form rozwoju nie jest konieczne – można również samodzielnie wdrażać w życie wskazówki otrzymane po wypełnieniu testów.

A co jeśli nie mam kompetencji? :(

Sytuacja „testowania” bywa czasem kojarzona przez uczestników z egzaminem i przez to może wywoływać niepokój. Jeśli już – jest to egzamin, którego nie da się „oblać”, a w dodatku uczestnik decyduje z kim (poza doradcą) podzieli się wynikami. Jeśli takie pytanie przeszło Ci przez myśl – tym bardziej powinieneś/ powinnaś stworzyć swój bilans kompetencji i odkryć swoje talenty.