Blue Flower

Assessment Center

 W języku polskim tę nazwę najczęściej tłumaczy się jako „ośrodki oceny”…

Jeśli pomimo przetłumaczenia nadal nie jesteś pewny o co w tym chodzi – uczestnicząc w projekcie będziesz miał/miała szansę doświadczyć i poznać Assessment Center (AC) od podszewki.

Jest to metoda rekrutacji, z którą możesz spotkać się w najlepszych firmach. W ramach sesji Assessment Center, kandydaci na dane stanowisko biorą udział w kilku specjalnie zaprojektowanych do tego celu zadaniach – maksymalnie zbliżonych do autentycznego charakteru pracy. Uczestnicy i uczestniczki projektu PIKAP sprawdzą się w zadaniach grupowych i indywidualnych, ocenianych przez specjalnie do tego celu przeszkolonych asesorów.

photoAC2

 

Jakich zadań możesz się spodziewać?

Przebieg sesji Assessment Center jest zawsze niespodzianką dla kandydatów biorących udział w rekrutacji – jest to zazwyczaj powodem sporego stresu. 

W celu jak najlepszego przygotowania się do prawdziwej sesji AC, w ramach projektu, proponujemy uczestnictwo w zadaniach takich jak: dyskusja grupowa, odgrywanie ról, test „in-basket”, case studies lub prezentacjach. Ostateczny program sesji będzie dostosowany do danej grupy studentów i studentek oraz ich potrzeb rozwojowych. Po zakończeniu sesji, każda osoba otrzyma wyczerpującą informację zwrotną i wskazówki, jak najlepiej zaprezentować się w procesie rekrutacji.

 

Jak się przygotować?

Jedną z zalet Assesment Center jest fakt, że nie da się do niego przygotować. Obserwowane są umiejętności rozwijane na przestrzeni lat i różnych doświadczeń zawodowych, naukowych oraz prywatnych. Najlepszym przygotowaniem do prawdziwej sesji AC jest… uczestnictwo w symulacji :)